CAM GİYDİRME

CAM GİYDİRME

Cam giydirme genelde, bir bina cephesinde bulunan pencere camlarının tamamını veya parsiyel olarak bir kısmını kaplayacak şekilde tasarlanmış vinil grafik materyalleri ile yapılmaktadır. Cleo & Libero cam giydirme hizmetlerinde sadece tasarım hizmetleri vermekte, materyal seçiminde ve giydirilmesinde alanında lider firmalar ile beraber çalışmaktadır.Cam giydirmede kullanılan materyaller genelde kendiliğinden yapışkan, şeffaf plastik film üzerine yapılmakta, poliyester, vinil, cam, akrilik, polikarbonat veya PVC materyalleri ile çalışılmaktadır. Tek-yön-gözüken şeklinde de bilinen bu materyaller, dış yüzeyden gözükebilen, ancak bina içinden bakıldığında gözükmeyecek yapıda olup, koyu renkli cam havası vermektedir.

Cleo & Libero olarak, tüm cam giydirme çalışmalarımızda, billboard ve afiş tasarımı gibi diğer açık hava reklamcılığı hizmetlerimizde uyguladığımız grafik tasarım prensiplerimizi uygularız.

BİNA GİYDİRME

Bina giydirme için “bina üzeri banner çalışması” da diyebiliriz. Verilmek istenen mesajın, bina yapılarını çevreleyip saran materyal üzerinde sunulmasıdır. Alternatif ve billboard tasarımı gibi etkili bir pazarlama medyasıdır, ve bina boyutları göz önüne alındığında görünürlülük açısından billboard’dan çok daha büyük etkiye sahiptir. Bir binayı komple veya istenen cepheden kaplayabilir, ve boyutu itibariyle etki mesafesi çok geniştir.

Bina giydirmeyi her zaman reklam amaçlı görmek doğru değildir. Bazı durumlarda inşaat çalışmalarında çevresel görüntü kirliliğini önleyen ve çalışmalar bittiğinde ortaya çıkacak projeyi geçmekte olan trafiğe gösteren bir medya olarak da kullanılabilmektedir.

 

 

GLASS DRAWING
Glass cladding is usually done with vinyl graphic materials designed to cover a part or all of the window panes in a building ceiling. Cleo & Libero offers design services only in window dressing services, works with leading companies in material selection and dressing.
The materials used for glass dressing are usually made of self-adhesive, transparent plastic film and are made of polyester, vinyl, glass, acrylic, polycarbonate or PVC materials. These materials, also known as one-way-looking, are of a construction that can be seen from the outside but not visible when viewed from inside the building, giving a dark glass air.

As Cleo & Libero, we apply our graphic design principles that we apply to all our outdoor advertising services, such as billboards and banner design.

BUILDING DRAWING
We can also say “building a banner on the building” for building cladding. The message to be given is to be presented on the material surrounding the building structures. It is an effective marketing medium, such as alternative and billboard design, and has a much bigger impact than billboard in terms of visibility when considering building dimensions. It can cover a building from a complex or desired front, and the effect distance is very wide in terms of size.

It is not always right to put on the building to advertise. In some cases it can also be used as a media to prevent environmental image pollution in construction works and to show the passing traffic when the project is over.

 

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir